29 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z niecodziennym gościem. Odwiedziły nas panie z Kliniki Stomatologicznej Emka Stomatologia z Tychów. W bardzo ciekawy sposób przybliżyły naszym podopiecznym specyfikę swojego zawodu dentysty. Omówiły akcesoria wykorzystywane w codziennej pracy oraz zapoznały dzieci z zasadami właściwego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Panie uwrażliwiły również dzieci na potrzebę spożywania owoców, warzyw i produktów mlecznych, które są zdrowe dla zębów, oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Na zakończenie odwiedzin, Panie wykonały chętnym przedszkolakom podstawowy przegląd stomatologiczny. Każdy uczestnik spotkania otrzymał naklejki.

Bardzo dziękujemy Paniom za poświęcony czas. Była to niezapomniana lekcja, dzięki której przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat dbania o piękny i zdrowy uśmiech!