Nocowanie w przedszkolu dla dzieci z najstarszej grupy „Sówki” było pełne atrakcji i niezapomnianych przeżyć. Na początku dzieci złożyły przysięgę, że będą przestrzegać zasad nocowania, będą odważne i bawić się w zgodzie. Po złożeniu przysięgi każde dziecko odbiło swoją rączkę. Każdy odcisk rączki był symbolem przynależności do grupy „Sówek” i odwagą, którą dzieci miały wykazać tej nocy. Kolejnym punktem programu były podchody. Dzieci dostały mapę i miały za zadanie odszukać skarb. Po emocjonujących podchodach przyszedł czas na kolację, oczywiście nie mogło zabraknąć pizzy. Po kolacji dzieci przebrały się w piżamy i rozpoczęła się piżama party. W sali rozbrzmiewała muzyka, były tańce, śpiewy i zabawy z balonami. Nie zabrakło też chwili na wspólne oglądanie ulubionych bajek i opowieści przed snem. Gdy zrobiło się ciemno, dzieci wyruszyły na spacer po przedszkolu uzbrojone w latarki. Było to prawdziwe wyzwanie – eksploracja znanych miejsc w zupełnie nowym, nocnym wydaniu. Światła latarek tworzyły niesamowitą atmosferę tajemniczości, a dzieci mogły poczuć się jak mali odkrywcy. Całe nocowanie było pełne wrażeń i radości. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale też wzmacniały więzi z rówieśnikami i rozwijały swoją odwagę i samodzielność. To była noc, którą z pewnością będą wspominać przez długi czas.